Meble po renowacji

 

 

M E B L E   P O   " R E A N I M A C J I "

Proponuję Państwu designerskie oraz recyclingowe meble i elementy wyposażenia wnętrz często wykonanych ręcznie i występujących w pojedynczych egzemplarzach. Działalność obejmuje przede wszystkim renowację (zwaną przeze mnie „reanimacją”) mebli pochodzących z kultowego dla światowego designu okresu 1930 -1970. 
Nie ma w tym ani słowa przesady! Choćby polski design w okresie powojennym w niczym nie ustępował światowym ikonom takim jak choćby Vitra. Mało tego - fotelami takimi jak „RM58” autorstwa Romana Modzelewskiego zachwycał się sam Le Corbusier!
Wszystkie oferowane przeze mnie meble poddane zostały gruntownej i pieczołowitej renowacji, dokonanej przez wysokiej klasy specjalistów. Ich forma i mechanika jest oryginalna. Użyte w procesie „reanimacji” tkaniny są najwyższej jakości i pochodzą z najlepszych fabryk w Europie takich jak choćby Beacon Hill, Robert Allen, Harlequin, Kobe i inne . 
Moje propozycje kieruję do osób szukających oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz, interesujących się designem oraz dla tych, dla których ważna jest ochrona środowiska i ekologia.
 

1  9  5  2

Fotel 1952 o doskonałej formie w stylu ART DECO. Powstał w 1952 roku. Tkanina angielskiej firmy Harlequin Momentum 3 Bind  bardzo wysokiej jakości. Na limonkowym i szarym tle widnieje bardzo delikatna czarna kratka. Specyfikacja tkaniny - 58% wełna,  22% wełna z pierwszego przędzenia,  20% poliamid. Siedzisko oczywiście na wysokich, tradycyjnych sprężynach. Bardzo wygodny, stabilny i dekoracyjny. Całkowicie odnowiony . Elementy drewniane z zupełnie nową powłoką koloryzującą oraz lakierniczą.  Wymiary: wysokość 78cm, szerokość oparcia u góry 74cm, głębokość siedziska 54cm, wysokość siedziska od posadzki 42cm. Jedyny egzemplarz. Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail. 

  

  

  

 

 

 

 H  A  Ł  A  B  A  Ł  A

 

Halabala to perełka w mojej dotychczasowej kolekcji! Fotel pochodzi z 1930 roku – ma więc 85 lat! Model H-269 (tak właśnie brzmi jego pierwotna handlowa nazwa), to chyba najbardziej popularny i znany projekt Jindricha Halabaly – wybitnego w skali Europy czechosłowackiego designera. To wzór z pogranicza klasyki i modernizmu, łączący współczesny design z tradycyjnym rzemiosłem. Bardzo oryginalny, odważny i nowoczesny jak na lata swojego powstania. 
Fotel o pięknej, drewnianej konstrukcji pochodzący z lat pięćdziesiątych. Delikatnie połyskująca i bardzo miła w dotyku tkanina bardzo wysokiej jakości. Bardzo wygodny, stabilny i dekoracyjny. Całkowicie odnowiony – wszystkie elementy poza konstrukcją. Elementy drewniane z zupełnie nową powłoką koloryzującą oraz lakierniczą. Wymiary: wysokość 85cm, szerokość 66cm, głębokość 85cm. Jedyny egzemplarz. Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail. Fotel do obejrzenia w Łobzie.

  

  

  

 

 

G  L  A  M  O  U  R

Fotel o pięknej, drewnianej konstrukcji pochodzący z lat pięćdziesiątych. Delikatnie połyskująca i bardzo miła w dotyku tkanina bardzo wysokiej jakości. Bardzo wygodny, stabilny i dekoracyjny. Całkowicie odnowiony – wszystkie elementy poza konstrukcją. Elementy drewniane z zupełnie nową powłoką koloryzującą oraz lakierniczą. Wymiary: wysokość 80cm, szerokość 60cm, głębokość 85cm. Jedyny egzemplarz. Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail. Fotel do obejrzenia w Łobzie.

  

  

  

 

 

C  O  M  A

Fotel COMA o pięknej i bardzo eleganckiej linii. Pochodzi z lat pięćdziesiątych. Tkanina angielskiej firmy Harlequin Momentum 2&3 Polka bardzo wysokiej jakości. Na lnianym płótnie umieszczone zostały aksamitne i delikatnie połyskujące „kropki”. Specyfikacja tkaniny - 75% wiskoza  21% polyester 4% len. Siedzisko oczywiście na wygodnych sprężynach. Bardzo wygodny, stabilny i dekoracyjny. Całkowicie odnowiony . Elementy drewniane z zupełnie nową powłoką koloryzującą oraz lakierniczą.  Wymiary: wysokość 80cm, szerokość oparcia 51cm, głębokość siedziska 47cm, wysokość siedziska od posadzki 45cm, szerokość całkowita 61cm Jedyny egzemplarz. Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail. 

  

  

  

 

L  A  T  T  E 

Fotel LATTE o pięknej i bardzo eleganckiej linii. Pochodzi z lat pięćdziesiątych. Delikatnie połyskująca, aksamitna  i bardzo miła w dotyku tkanina  wysokiej jakości. Bardzo wygodny, stabilny i dekoracyjny. Całkowicie odnowiony . Elementy drewniane z zupełnie nową powłoką koloryzującą oraz lakierniczą.  Wymiary: wysokość 75cm, szerokość 63cm, głębokość siedziska 50cm, wysokość oparcia 39cm, szerokość siedziska 57cm, wysokość siedziska od posadzki 41cm. Jedyny egzemplarz. Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail. 

  

  

  

 

B  A  R  O  N

Fotel BARON o bardzo eleganckiej linii. Pochodzi z lat pięćdziesiątych. Tkanina angielskiej firmy Harlequin Momentum 1&2 Aspect bardzo wysokiej jakości. Delikatne i lekko połyskujące „fale” zdecydowanie dodają uroku. Specyfikacja tkaniny - 75% bawełna  25% poliamid. Siedzisko oczywiście na oryginalnych sprężynach. Bardzo wygodny, stabilny i dekoracyjny. Całkowicie odnowiony . Elementy drewniane z zupełnie nową powłoką koloryzującą oraz lakierniczą.  Wymiary: wysokość 63cm, szerokość siedziska 55cm, głębokość siedziska 52cm, wysokość siedziska od posadzki 44cm. Jedyny egzemplarz. 

  

  

  

 

Z  Y  G  Z  A  K 

Fotel na obrotowej, chromowanej podstawie. Nowa tkanina wysokiej jakości. Całkowicie odnowiony (lata siedemdziesiąte). Młodzieżowy. Tkanina zygzak z elementami czarnej skóry. Wymiary: wysokość 85cm, szerokość 65cm, głębokość 62cm. Poduszka w komplecie. Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail. Fotel do obejrzenia w Łobzie.

  

  

 

F  R  E  S  H

 Fotel na obrotowej, chromowanej podstawie. Nowa, delikatna i bardzo miła w dotyku tkanina wysokiej jakości. Całkowicie odnowiony (lata siedemdziesiąte). Idealny dla dzieci. Bardzo wygodny i dekoracyjny. Wymiary: wysokość 73cm, szerokość 62cm, głębokość 65cm. Poduszka w komplecie. Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail. Fotel do obejrzenia w Łobzie.

  

  

 

S  P  R  I  N  G

Fotel na obrotowej, chromowanej podstawie. Delikatna i bardzo miła w dotyku tkanina wysokiej jakości. Siedzisko na sprężynach! Bardzo wygodny i dekoracyjny. Całkowicie odnowiony (lata szcześćdziesiąte). Wymiary: wysokość 74cm, szerokość 77cm, głębokość 82cm. Jedyny egzemplarz. Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail. Fotel do obejrzenia w Łobzie.

  

  

 

B  A  R  O  N

emart
Projekt i CMS strony www